تبلیغات
نظام صنفی وکارهای کشاورزی شادگان
نظام صنفی وکارهای کشاورزی شادگان
همرنگ کشاورزانیم خدمت را دوست داریم .

زه ابهای زمینهای کشاورزی شهرستان رامشیر به زه ابهای موجود درمسیر رودخانه جراحی متاسفانه غیر مسئولانه به رودخانه جراحی تخلیه می شوند این درحالی است که شوری اب این زه ابها ازشوری اب دریا بیشتر می باشد .این زه ابها به غیرداشتن شوری بسیار بالا حامل انواع سموم مضر کشاورزی وباعث تلف شدن ابزیان موجود دررودخانه جراحی شده است .

علارقم اینکه اموراب جنوب در طول سال اب بهاءرا با قیمت غیر متعارف وبا قیمت بسیاربالا ازکشاورزان دریافت می کند ومکاتبات بسیاری با امور اب جنوب وسازمان اب وبرق استان خوزستان جهت رفع این مشکل وجلوگیری از تخلیه زه ابها به رودخانه جراحی شده است اما متاسفانه هیچ اقدام مثبتی انجام نگرفت .

تخلیه این زه ابها باعث ازبین بردن زراعت وانواع کشت های شهرستانهای شادگان وماهشهر گردیده ووارد امدن ضررهای جبران ناپذیر به زمینهای کشاورزی ومحیط زیست منطقه می گردد.

جای بسی تامل است که مکاتبات متعددی با محیط زیست شهرستان شادگان انجام گردیده اما هیچ گونه اقدام مقتضی اعمال نگرددید.درسال تولید ملی،حمایت ازکار وسرمایه ایرانی متاسفانه سازمان اب وبرق برعکس سفارش مقام معظم رهبری (حفظه الله )عمل می کند وسرمایه ملی که همان زمینهای حاصلخیز کشاورزان می باشد از سوی سازمان اب وبرق غیر مسئولانه روزبه روز به زمینهای خراب ولم یزرع تبدیل می شود .

ودرطول سال  دبی اب رودخانه جراحی بسیار پایین می باشد واین درحالی که بابت هر هکتار زمینی که زیر کشت می رود از سوی منطقه امور اب جنوب بهای اب مصرفی ان را می گیر در سالهای که نزولات اسمانی زیاد باشد چند روستا از روستهای شهرستان شادگان زیر اب (سیل ) می روند در حالی که در سالهای خشکسالی زمینهای کشاورزی شهرستان شادگان خشک وبدون ابیاری می مانند در حالی است که مدیریت امور اب جنوب حق اببهاء را از کشاورزان می گیرند .

 ارسال در تاریخ جمعه 23 تیر 1391 توسط روابط عمومی نظام صنفی کشاورزی شادگان

سرگرمی آلامتو

قالب وبلاگ

گالری عکسفا

گالری عکس آلامتو

تبادل لینک رایگان

فال